Connect with us

Sztori

Bődületesen kiakadt a Petőfi-kalandfilm elleni kritikákon Rákay Philip! Minden történészt elküldött a búsba

Rákay Philip beolvasott a Petőfi-film kritikusainak: „Az Egri csillagok gonosz Jumurdzsákja nem is létezett, a Titanic szerelmespárja, Rose és Jack is kitaláció csupán”

Rákay Philip a közösségi oldalán fejtette ki a véleményét a Petőfi-film kritikái kapcsán, lényegében a történelmi hűséget vitatóknak üzent.

A Blikk is megírta, hogy minden idők legdrágább magyar filmje március 14-én debütált a mozikban. A Most vagy soha! elkészítése közel 5 milliárd forint állami támogatással jött létre, azonban a világ legnagyobb filmértékelő oldalán, az IMDb-n az első értékelések nagyon lehúzták a Petőfi-filmet. 

Szögezzük le a legelején: a Most vagy soha! egy kalandfilm, amely ezzel a felirattal kezdődik: „Ahogy történt és ahogy történhetett volna”. Itt már be is fejezhetnénk ezt a tréfás párbeszédet, de folytatom

– kezdte a bejegyzését Rákay Philip.

A médiaszakember példaként emlegette az Egri csillagokat, a Kőszívű ember fiait, A Gladiátor című filmet, sőt még a Titanicot is, miszerint ezek az alkotások is gyakran kitalált karakterekkel, történetekkel működnek.

Az Egri csillagok gonosz Jumurdzsákja nem is létezett, ahogy Bornemissza Gergely feleségét sem Cecey Évának hívták

– írta Rákay Philip.

„ A Titanic szerelmespárja: Rose és Jack is kitaláció csupán” – tette hozzá.

A Most vagy soha! rendezőjének üzenete: „Nézzék meg, akármilyen előítéletük is van, és utána mondjanak róla véleményt!”

A Most vagy soha! rendezőjének üzenete: „Nézzék meg, akármilyen előítéletük is van, és utána mondjanak róla véleményt!”

A bejegyzése végén a médiaszakember arról írt, hogy a filmet lehet bírálni, és van, akinek tetszik, míg másnak nem, de nem az a küldetése, hogy történelmi kisdoktorit lehessen belőle írni. A céljuk az volt, hogy átadjanak egy életérzést az adott korról, megszólítsák a fiatalokat, valamint hazaszeretetet ébresszen az emberekben.

„Hosszan mondhatnám még, tételesen válaszolva a hajuknál fogva előrángatott történészi vádakra, nem teszem, fölösleges. Én a történészek helyében inkább örülnék, hogy végre vannak patrióta filmesek, akik ebben a kibillent világban szerethető történelmi témákat, karaktereket teremtenek, ami alapján sok fiatal utánaolvas majd Vasvárinak, Jókainak, Petőfinek és a többieknek, a valóság után kutatva. A filmes nem történész, a történész pedig nem filmes. Ennyire egyszerű ez” – zárta le Rákay Philip.

BLIKK 
Continue Reading
Hírdetés
Ezek is érdekelhetnek...

Továbbiak ebben a témában: Sztori

To Top