Sztori
Ma a piacon jártam, és májusi cseresznyét akartam venni.. a szemem majd kiesett a helyéről, mikor EZT megláttam. Figyeljék csak:
Ma a piacon jártam, és májusi cseresznyét akartam venni.. a szemem majd kiesett a helyéről, mikor ezt megláttam.
„Nesztek, ez egy mai fénykép! Frissítve: Az előbb beszéltem az eladóval, sajnos még csak a felét adta el. Pisti én drukkolok, hogy mind elfogyjon!” Mi lesz itt?
Az már megszokott, hogy a kenyér 700 forint, az már megszokott, hogy minden a boltokban 30-40% -ot drágult a háborúra hivatkozva. DE kérdem én, ha ekkora a válság, miért engedi a kormány, hogy exportáljuk a jó magyar búzát, miközben abból lehetne olcsóbban kenyeret készíteni..
Nem hittünk a szemünknek, amikor a hétvégén az interneten terjedő fotót megláttuk a tizenkétezer forintos cseresznyéről.
A magyar családoknak nem elég az infláció, de az árrobbanás súlyát még a piacokon is nyögniük kell.
Még csak most köszönt be a nyár és érkezett meg az első, korai cseresznye a termelők standjaira, de máris valósággal elszabadultak az árak a debreceni piacon, az egyik magyar termelő például 12 ezer forintért árulja termékét.
A Blikk most utánajárt, miért ilyen drága a csodacseresznye és milyen árak uralkodnak a szezon elején.
Szabolcs az egyik nyilvános termelői Facebook-csoportban osztotta meg azt a fotót, amit húga készített a debreceni piacon.
A családja gyümölcstermelőként dolgozik, de őket is meglepte, hogy az egyik barátjuk milyen drágán árulja a májusi cseresznyét, ezért is döntöttek úgy, hogy lefotózzák a terméket.
Szabolcs a Blikknek elárulta, barátja, István a Nagybani piacon vásárolta röviddel a májusi szezon kezdete előtt a Bigarreau Burlat’ nevű csodacseresznyét.