Sztori
Mostantól hétvégén nem lehet szülni a mosonmagyaróvári Karolina Kórházban,íme a részletek
Hétvégeken megszűnik egy sor ellátás a mosonmagyaróvári Karolina Kórházban, például szülni csak hétfő reggel nyolctól pénteken négyig lehet – érkezett a tájékoztatás a kórház honlapján a mai nappal életbe lépő változtatásokról.
Eszerint:
- A hét minden napján 0-24 órában biztosítják a sürgősségi (belgyógyászati, sebészeti, baleseti sebészeti) járóbeteg, a belgyógyászati aktív és krónikus fekvőbeteg osztályos, valamint a mozgásszervi rehabilitációs ellátást.
- Hétfő reggel 8:00 órától péntek délután 16:00 óráig a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályra, valamint a Csecsemő és Gyermekosztályra érkezőket folyamatosan, nappali és ügyeleti munkarend szerint fogadják, ebben az időszakban a szülések biztosítottak.
- Hétfőtől péntekig munkaidőben a sebészeti, baleseti sebészeti, nőgyógyászati műtétekre előjegyzett betegeiket, valamint a sürgősséggel érkezőket osztályos és egynapos sebészet keretében is ellátják.
„Minden egyéb szükséges szakmai hátteret a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház, mint vármegyei irányító kórház biztosítja” – teszik hozzá.
De mit is jelent ez pontosan?
Az egy napon bejelentett és hatályba is hozott intézkedés teljesen váratlanul érte a lakosságot: lényegében nappali kórházzá minősítették a Karolinát.
A feleségem harmadikára van kiírva szülni, az péntek, akkor most eleve Győrbe menjünk, vagy ha délelőtt megszül Óváron, akkor majd délután négykor átszállítják, vagy hogy lesz?
– tette fel a megválaszolatlan kérdést a 24.hu-nak nyilatkozó helyi lakos.
Van alternatíva?
Győr a várostól jó 40 kilométerre van, az M1-es autópálya és a Budapest-Hegyeshalom vasútvonalon viszonylag jó a közlekedés, de még így sem biztos, hogy egy óra alatt megjárható az út, míg a szintén kórház ellátókörzetébe tartozó szigetközi kistelepülésekről már jóval kacifántosabb eljutni a megyeszékhelyre.
A lap megjegyzi, hogy a kavarodás garantált lesz, hiszen mától ezenfelül az új ügyeleti rendszer is felállt a vármegyében, így Mosonmagyaróváron is a megszokott két háziorvosi ügyelet és a vidéki ügyelet (ahová a külföldiek és a nem helyi lakosok fordulhattak eddig) helyett egyetlen ellátó pont marad, és áttérnek a mentőszolgálat által vezényelt rendszerre.