Sztori
Itt az eredmény: eldőlt Magyar Péter sorsa
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, fél évvel az európai parlamenti mandátumának átvétele után ismét szavazást indított arról, hogy folytassa-e képviselői munkáját. A szavazás kedd reggel kezdődött, és szerdán hozták nyilvánosságra az eredményeket.
A szavazás eredményeként kedd délben Magyar Péter bejelentette, hogy a Tisza Párt tagsága egyöntetűen támogatta a döntést, miszerint a pártelnök folytassa munkáját Strasbourgban és Brüsszelben. A pártelnök köszönetet mondott a rengeteg szavazatért, és kiemelte, hogy 65 ezer szavazó közül a válaszadók 95%-a támogatta, hogy ő továbbra is képviselje az érdekeiket az EP-ben – írja az Index.
A bejegyzésében Magyar Péter külön üzent a Fidesznek és Orbán Viktor miniszterelnöknek, mondván, hogy szerinte furcsa, hogy a Fidesz nem kérdezi meg a választókat a politikai jövőjükről. A pártelnök arra is felhívta a figyelmet, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hazatérhetne Indiából, és rendezhetne előrehozott választásokat, ha valóban annyira magabiztos, mint ahogy azt állítja. Ezen kívül arra is javaslatot tett, hogy Deutsch Tamás, a Fidesz vezető európai parlamenti képviselője is indítson egy nyílt szavazást arról, hogy támogatják-e az emberek a folytatást.
Második szavazás a mandátumról
Magyar Péter júniusban már egyszer megkérdezte a párt tagjait, hogy elfogadja-e az európai parlamenti mandátumot, és akkor a válaszadók nagy többsége támogatta a döntését. A pártelnök akkor megígérte, hogy fél év múlva újra kikéri a szimpatizánsai véleményét, és betartotta az ígéretét. A szavazás során, amely az európai parlamenti munka folytatásáról szólt, ismét az emberek dönthettek a pártvezető politikai jövőjéről.
Magyar Péter már a kezdetekkor kifejtette, hogy nem tervezett európai parlamenti képviselői szerepet, de sokan próbálták meggyőzni, hogy vállalja el a feladatot. A pártelnök szerint fontos, hogy a Tisza Párt ne csak hazai, hanem nemzetközi színtéren is érdemi szereplővé váljon, és ehhez szükség van a Néppártban elérhető komoly pozíciókra, mint például egy szakbizottsági elnöki pozíció.