Sztori
Megszólalt a Skóciában eltűnt ikrek testvére a holttest megtalálása után
Amíg a skót rendőrök hivatalosan, igazságügyi orvostani vizsgálat és DNS azonosítást követően nem erősítik meg a tényt, addig az Aberdeenben január 7-én eltűnt Huszti ikrek bátyja, József még bízik abban, nem az ő egyik húgának a holttestét dobta fel a Dee folyó január 31-én reggel.
Az Aberdeen Boat Club mellett, ahol utoljára látták több mint három hete az ikreket, pénteken reggel jelezték egy hídról, egy holttestet visz a víz. A skót rendőrség azonnal visszarendelte a folyóra a speciális búváregységeket, a kutatást arra a folyószakaszra koncentrálták, ahol a vízben megtalálták a holttestet.
A skót rendőrség január 31-én reggel jelentette, hogy Aberdeen belterületén, két híd között egy fiatal nő holttestét vetette fel a víz. A tetemet kiemelték, azonnal a helyi kórház igazságügyi orvostani laborjába vitték. A rendőrség nem tagadta, a január 7-e óta eltűntként keresett Huszti Henriettára hasonlított a kiemelt holttest, amiről értesítették is a család kapcsolattartóját.
Megszólalt a testvére
– A rendőrök sem foglaltak még állást, s bár valóban lehet hasonlóság az egyik húgom és a most vizsgált halott között, a remény még mindig él bennem, hogy tévednek, illetve hogy legalább a másik testvérem, Eliza épen és sértetlenül kerül elő – mondta a Blikknek megrendülve az ikrek bátyja, Huszti József, rövidre zárva a beszélgetést, nehogy közben a skót rendőrök keressék. Annyit még elmondott, sajnos felkészült a legrosszabbra, de neki kell tartania a lelket a család többi tagjában, legfőképpen Editben, a hármasiker lányok Magyarországon élő testvérében.
David Howieson felügyelő a Police Scotland Facebook oldalán a következőket nyilatkozta ezzel kapcsolatban: „Gondolataink ma is a Huszti családdal járnak. A folyamatban lévő további kutatási tevékenységgel kapcsolatosan folyamatosan tájékoztatjuk őket. A mi prioritásunk továbbra is mindkét nővér megtalálása, a keresés a Dee folyó egy bizonyos szakaszára összpontosul. ”
Aberdeeni információk szerint a motorcsónak klub közelében az Erzsébet királynő és a Victoria híd közötti folyószakaszt hálókkal zárták le, hogy a sodrás semmit ne vihessen el, délutánra megjelentek a vízen a haditengerészet parti őrségének búvárai is.
Szekeres Gábor speciális mentőbúvár szerint a hideg idő, a hideg víz miatt előfordulhat, hogy a vízbe került holttest csak 3-4 hét elteltével kerül felszínre. Ráadásul a csónakklub mólójának víz alatti tartószerkezetében is elakadhatnak a folyóba került tárgyak, amiket csak hetek alatt szabadít ki a sodrás:
– Pont emiatt rutineljárás, hogy kereséskor nagy gázzal, kis körökben fordulunk a vízen, hogy a folyóban olyan hullámokat gerjesszünk, amik a meder alján, a víz felszín alatt elakadt tárgyakat vagy éppenséggel holttesteket kiszabadítják. A Dee folyóvize ráadásul az elmúlt hetekben nagyon hideg volt, most a pár fokos felmelegedésnél is változhat a sodrás, ez hozhatta felszínre a most megtalált holttestet.
Ráadásul úgy tudom, a folyónak ezen szakasza közel van a tengeri torkolathoz, az ár-apály miatt nagy a víz mozgása, ellentétes irányban is, ami eddig is megnehezített a kutatást, oda-vissza vihet a sodrás egy holttestet, külsérelmi nyomokat is hagyva, amik nagyon meg tudják nehezíteni az azonosítást, illetve a vízbe kerülés körülményeinek felderítését.
Rejtélyes eltűnés
Az még mindig rejtély, a két lány miért mondta fel eltűnése előtt az albérletét, miért mentek le a folyópartra már az eltűnésük előtti napon is, miért mondták többeknek is, más városban is szerencsét akarnak próbálni, illetve hogy mit kerestek január 7-én hajnali 2 óra körül a Dee folyó jeges, csúszós, veszélyes partján, ott mi történhetett velük?