Sztori
NER-milliárdos volt, most azonban hajléktalansorban sínylődik Vitézy Tamás
Filmbe illő jelenet során szembesült Vitézy Tamás azzal, hogy mire a piacról visszaért, végrehajtók foglalták le, és zárták be budai házát
Az egykor dúsgazdag, NER-milliárdos Vitézy Tamás szerint Jellinek Dániel és a közte évek óta zajló jogi csatározások miatt foglalták le a Testvérhegyen található több százmillió forintot érő házát – a több hónapja történt eseményről az érintett most számolt be Facebook-oldalán, mert eddig szégyellte megírni, hogy hajléktalan lett.
Mint írja, elment a piacra bevásárolni egy rövid ujjú ingben, vászonnadrágban, vászoncipőben, hiszen akkor még jó idő volt, a házába azonban már nem tudott visszamenni.
– emlékszik vissza a történtekre Vitézy Tamás.
Vitézy Dávid nagybátyja azt írja, hiába hívta ki a rendőröket, ők jogszerűnek találták az intézkedést. A történtekre visszaemlékezve hozzáteszi, hogy nem engedték be semmiért, csak nagy győzködés után voltak hajlandók a gyógyszereit kiadni. Minden ruhája, személyes holmija, útlevele, pénze, iratai, laptopja a házban maradt.
Próbáltam a Jellinek-eljárás eredményeként előálló új tulajdonosnak elmondani, hogy minden módszerük törvénytelen, mire az volt a válasz, hogy jelentsem fel őket. Megtörtént
– írja.
Vitézy Tamás korábban az Indexnek adott interjújában azt állította, hogy maffiamódszerekkel, a magyar állami hatóságok segítségével vették el a vagyonát.
Az Indotek Group szerint hamisak az állítások
Cikkünk megjelenését követően az Indotek Group lapunknak azt írta, hamis az az állítások, miszerint köze lett volna Jellinek Dánielnek és az ő cégének Vitézy Tamás ingatlanjának lefoglalásához.
Mint írják, „ez a feltételezés ténybeli tévedéseken alapul, amit teljesen transzparens módon, egyébként nyilvánosan hozzáférhető dokumentumokkal is tudunk igazolni.”
Az ingatlankezelő vállalat ezt alátámasztandó egy háttéranyagot is lapunk rendelkezésére bocsátott egy, a fent megnevezett testvérhegyi ingatlan tulajdoni lapjával együtt. A lapunknak írt levélben hozzáteszik, hogy ezek „túlnyomó részét egy, a közhiteles ingatlan-nyilvántartásból lekért tulajdoni lap is igazolni képes, és amelyek ezáltal a Vitézy Tamás posztjában foglalt, Jellinek Dánielre irányuló állításokat cáfolják.”
Az Indotek Group a háttéranyagban felidézni, hogy az ingatlan Vitézy Tamás és házastársa 1994-ben szerezték meg adásvétel útján, és egy 1/2-1/2 tulajdoni hányad részben.
„A Raiffeisen Bank Zrt. Vitézy Tamás horvátországi cégcsoportja és magyarországi holding cége számára hitelt nyújtott, amely hitel biztosítékaként Vitézy Tamás készfizető kezességet vállalt egy meghatározott összeg erejéig. A 2016 május 31. született jogerős ítélet alapján a Raiffeisen Bank Zrt. végrehajtási eljárást indított Vitézy Tamás készfizető kezes ellen a kihelyezett kölcsönök vissza nem fizetése nyomán felmerült követelése érvényesítése érdekében.“ – írják.
2016 májusában, tehát még a Raiffeisen Bank Zrt. által megindítandó végrehajtás alapjául szolgáló jogerős ítélet kelte előtt, Vitézy Tamás a házastársának ajándékozta az ingatlant, ami azt jelenti, hogy „2016 májusa óta a testvérhegyi családi háznak nem volt tulajdonosa Vitézy Tamás, az 100 százalékban a házastársa tulajdonát képezte.”
„Azonban a Raiffeisen Bank Zrt. követelésének fennállása fényében a Vitézy Tamás és házastársa között megkötött ajándékozási szerződés jogellenes, fedezetelvonó szerződés, amelyet a Raiffeisen Bank Zrt. kezdeményezésére megindult polgári perben született, 2019. február 5. napján kelt jogerős bírósági ítélet is megállapított. Az ajándékozás fedezetelvonó jellegének megállapítását követően a Vitézy Tamással szemben zajló végrehajtási eljárásban sor kerülhetett az eredetileg Vitézy Tamás tulajdonát képező ingatlanrész árverésére.” – állítja az Indotek Group.
Hozzáteszik, „az árverésen sem Jellinek Dániel, sem az Indotek Csoport, sem a Raiffeisen Bank Zrt.-tól követelést vásárló Bohemian Financing Zrt. nem vett részt. Az árverésen nyertes ajánlattevő, így az ingatlanrész tulajdonosa az Alexandra Tax Számviteli Szolgáltató Kft. lett, aki Vitézy Tamás jogi képviselőjéhez köthető társaság.”
Vagyis 2023 márciusára Vitézy Tamás házastársa mellett az árverési vevő Alexandra Tax Számviteli Szolgáltató Kft. lett az ingatlan másik tulajdonosa.
„Tekintettel arra, hogy az árverés sikeresen lezárult, 2023 márciusában az ingatlanról törlésre került valamennyi végrehajtási joggal kapcsolatos bejegyzés. Ez azt jelenti, hogy a Vitézy Tamás posztjában megjelölt családi ház a tulajdoni lap tanúsága szerint 2023 márciusa óta nem áll sem a Raiffeisen Bank Zrt. által kezdeményezett, sem egyéb végrehajtás alatt.” – írják a közleményben.
Hangsúlyozzák, hogy a ház soha nem került vissza Vitézy Tamás tulajdonába, mivel házastársa, Vitézyné Gombos Csilla és az Alexandra Tax Számviteli Szolgáltató Zrt. adásvételi szerződést kötöttek, és saját tulajdoni illetőségüket értékesítették „egy számunkra ismeretlen, sem Jellinek Dánielhez, sem az Indotek Csoporthoz nem kötődő gazdasági társaság részére.”
„A fentiek nyomán hamis Vitézy Tamás azon állítása, hogy akár Jellinek Dániel, akár cégcsoportja, akár a Raiffeisen Bank Zrt. által kezdeményezett végrehajtási eljárásban eljáró végrehajtó közreműködött volna Vitézy Tamás posztjában foglalt állítólagos kilakoltatásában, ahogy az is hamis állítás, hogy az ingatlan Vitézy Tamás tulajdonát képezi, tekintettel arra, hogy nyilvánosan elérhető és közhiteles információk alapján Vitézy Tamás 2016 óta nem tulajdonosa a nevezett ingatlannak.” – írják.