Sztori
Kitálalt Magyar Péter az állítólagos bántalmazásról,és a” titkosított” rendőri jelentésről
Két hete kereste meg egy újságíró azzal, hogy megszerzett egy rendőri jelentést. Az irat azt sejteti, hogy erőszakosan lépett fel a feleségével szemben. Magyar szerint azonban a valóság egészen más volt.
A suttogó propaganda azt terjeszti, hogy többször megvertem a gyermekeim anyját és többször rendőrt kellett hívni hozzánk – írta Magyar Péter vasárnap a Facebook-oldalán.
Varga Judit exférje úgy fogalmazott, hogy ismeri a hatalom működését, mindenre fel van készülve, és mindez annak a visszaigazolása, hogy a hatalom tart tőle.
Ami ennél is súlyosabb: itt a három kiskorú gyermekünkről is szó van, akiket bármi áron megvédek, ha rajtuk keresztül támadnak, az olyasmi, amit sosem fogok büntetlenül hagyni” – írta Magyar Péter.
A jogász azt is leírta, hogyan szerzett tudomást egy általa eddig „nem ismert tartalmú titkosított” rendőri jelentésről, amelyet felhasználnak ellene.
„Két hete megkeresett az egyik legnagyobb online hírportál oknyomozó újságírója azzal, hogy egy, a 2020. december 29-i családi vitánk után a hatalom által készített és betárazott titkos rendőri jelentést kapott meg a rendőrségtől (!) és annak tartalmáról kíván beszélni velem. Így tegnap végre megismerhettem azt a jelentést, aminek készítésekor engem nem kérdeztek meg. A sejtésem beigazolódott, egy szimpla családi vitánkat valótlan állításokkal sikerült izzadtságszagúan úgy kiszínezni, hogy a jelentés azt sejtesse, hogy én erőszakosan léptem fel a feleségemmel és az akkor őt védő állami testőrökkel szemben.”
Magyar szerint azonban a valóság egészen más volt.
A jogász a kapcsolatuk rendezése után többször kérte Varga Juditot, hogy megismerhesse a titkosított jelentést, ami szerinte a belügyminiszter és a miniszterelnök asztalán is járt, de mindig elutasítást kapott.
Magyar szerint az hogy a rendőri jelentés tartalmának nagy része hamis, fiktív elemekből áll, onnan is tudható, hogy amennyiben nem így lett volna, akkor mind a testőröknek, mind az érintett kormánytagoknak hivatalból feljelentést kellett volna tenniük.
Magyar úgy látja, hogy „miután a Karmelita is szembesült az uralkodásuk 14 éve alatti legnagyobb politikai kihívással” és meglátták, hogy mennyien vettek részt a március 15-i zászlóbontásán, „pánik üzemmódba kapcsoltak” és attól sem riadtak vissza, hogy a rendőrség átadja egy újságírónak „a szenzitív személyes információkat és rengeteg valótlanságot tartalmazó” rendőri jelentést.