Celebek
Leesett az emberek álla, gyönyörű nő lett Smith Mária. Ilyen lélegzetelállítóan fest most:
Leesett az emberek álla, gyönyörű nő lett Smith Mária. Ilyen lélegzetelállítóan fest most:
Smith Mária friss fotóin egyszerűen gyönyörű.
Lélegzetelállítóan fest eleganciájával, mosolyával.
Szinte sugárzik és ragyog.
Remek a ruhaválasztása, és a smink is tökéletes
Az ELTE Bölcsészettudományi Karának történelem-német szakán szerzett középiskolai tanári diplomát. 1985-ben doktori vizsgát tett az Osztrák–Magyar Monarchia történetéből. Az 1980-as évek végén a Soros Alapítvány pénzügyi támogatásával történelmi kutatásokat végzett.
1989-ben megszerezte a PhD fokozatot. 1996-tól a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docense. 2005-ben történelemtudományokból habilitált doktori címet szerzett. Posztgraduális ösztöndíjakkal, illetve vendégtanárként megfordult a bécsi és innsbrucki egyetemeken, Oxfordban, Párizsban, Berlinben a Technische Universitäten, Tel-Avivban, továbbá a jeruzsálemi Jad Vasemben, a New York-i és a bloomingtoni Indiana Egyetemen, valamint a stanfordi Hoover Intézetben. 1998 és 2002 között a miniszterelnök főtanácsadója. A XX. Század Intézet, a XXI. Század Intézet és a Terror Háza Múzeum főigazgatója. 2002-től a 20. századi európai diktatúrák és a demokratikus átalakulások összehasonlító kutatására létrejött nemzetközi Ettersberg Alapítvány kurátora. Számos történeti mű szerzője. 2013-tól az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság Tudományos Tanácsadó Testületének elnöke.
A vészkorszak 70. évfordulója alkalmából létrejövő, a holokauszt gyermekáldozatainak emléket állító Sorsok Háza – Európai Oktatási Központ főkurátora, szakmai vezetője. A tervek szerint 2014 áprilisában kellett volna átadni az intézményt, egy év késéssel elkészült, de átadására még 2017 júniusáig sem került sor.[5][6]
2018-ban oktatási funkciók tették szükségessé a Sorsok Háza projekt bővítését, ami tartalmazza a Józsefvárosi pályaudvarhoz kapcsolódó, használaton kívüli, elavult és leromlott három MÁV épület teljes felújítását és átépítését, tanösvény megvalósítását, és a megnövekedett közműigények kiszolgálását, ezért 667 millió forinttal megemelték a projekt 6, 6 milliárdos költségvetését. A múzeum 2018 őszén nyílt volna meg,[7] azonban ez nem történt meg.
2015 októberében a kormány az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójáról történő méltó megemlékezés céljából létrehozott szervezet működésének koordinálásáért felelős kormánybiztossá nevezte ki.
A Kormány 2018. február 1-jén hatályba lépett határozatával az első világháború 100. évfordulójára történő méltó megemlékezés érdekében – visszamenő hatállyal, 2018. január 1. napjától – Schmidt Máriát az első világháborús megemlékezések koordinálásáért felelős kormánybiztossá nevezte ki.[8] 2020. október 10-én a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány főigazgatójaként a miniszterelnökkel nyitotta meg a Kertész Imre Intézetet.[3][9]